اضافه بنا


اضافه بنا با توجه به اینکه در برخی از ساختمان های تجاری و مسکونی با کمبود فضا مواجه هستیم، نیاز به تغییر و گسترش فضاهای کاریری به شدت احساس میشود.با استفاده از سازه‌های ال اس اف (LSF) به دلیل سبک بودن میتوانیم این کمبود فضا را جبران کنیم که این تنها یکی از مزیت های استفاده از این سازه ها، برای ساختمان های تجاری و مسکونی است که میتوانیم از آن استفاده کنیم.

با توجه به اینکه سازه های ال اس اف بسیار سبک هستند استفاده از آنها برای ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مفید است، چون در کنار عدم تخریب سازه ها و تقویت آن به راحتی میتوان از سازه های ال اس اف استفاده کرد.

درای وال


درای وال (Drywall)  پانل ساخته شده از گچ است که بین کاغذهای ضخیم قرار گرفته است. در ساخت دیوارها و سقف های داخلی به عنوان جایگزین روش سنتی توری و گچ استفاده می شود.
 Drywall نتیجه تکامل صنعت ساختمان است. برای هزاران سال ، از گچ ساخته شده از آهک ، شن و ماسه ، موی حیوانات و سایر مواد برای ایجاد پوشش داخلی صاف استفاده می شد. بعداً کشف شد که گچ زودتر از آهک خشک می شود ، بنابراین گچ به ماده اصلی برای ساخت و ساز تبدیل شد. هرچند که هنوز زمان زیادی از معرفی گچ نگذشته بود که ورق های گچ تخته جایگزین گچ کاری مرطوب سنتی شدند. ضخامت دیوارهای جداکننده درای وال Dry wall  بین حداقل ۷/۵ cm  و حداکثر ضخامت ۲۵ cm می باشد  که این ضخامت ها با سازه  C100 , C70 , C50 و رانر متناسب استاد ها قابلیت اجرایی دارد.
همان ورق تخته سه لا یا تخته خرده چوب استاندارد. ملحفه ها سنگین و شکننده هستند و باید هنگام دست زدن به آنها دقت شود. برش های مستقیم را می توان در تخته گچ به سادگی با به دست آوردن یک لایه کاغذ بیرونی و برداشتن مقدار اضافی ناخواسته انجام داد.
 

ویلا سازی


ساخت‌و‌ساز ویلا، پیاده سازی ویلا

ویلا سازی و ویلا سازی مدرن با ال اس اف ساخت‌ از جمله مواردی میباشد که بایستی با تمرکز و دقت خاصی صورت پذیرد. پباده سازی ویلا سازی مدرن ال اس اف امروزه به جهت مزایا و قابلیت و امکان هایی که داراست به صورت چشمگیری دربین افراد ترویج پیدا نموده است. در واقع جهت ساخت‌و‌ساز ویلایی امروزی و باکیفیت بایستی به فاکتورهای مختلفی همانند ریتم و تکرار موجود در سازه، نورپردازی، اضافه و حذف سطح ها و خطوط مختلف، تناسبات به کاررفته، هندسه، عناصر تک و مجرد با دقت خاصی دقت نمود. به جرئت می توان اعلام کرد با هماهنگی در میان علم و تجربه به راحتی می‌توانید فضای معماری را خلق نمایید. بهتر است بدانید سیستم ال اس اف دارنده مزایای متعددی بوده که به طور مختصر با هرمورد از این مزایا و امکان ها آشنا خوا هیم شد.
 

انبوه سازی


جمعیت جهان روز به روز در حالا افزایش میباشد و فرآیند شهر نشینی نیز همپا با آن افزایش پیدا می نماید. با افزایش روز افزون جمعیت و به تبع آن افزایش تمایل شهرنشینی، نیاز به مسکن ضروری خواهد بود.
نیاز به تعداد زیاد مسکن و همینطور سرعت در اجرا منجر شد که اولی بار پس از جنگ جهانی دوم روشی با تیتر انبوه سازی صنعتی مسکن گزینه استفاده قرار گیرد. در انبوه سازی صنعتی ابتدا قطعات و اجزا ساختمانی در سوله های پیش ساز ساخته میگردد و بعداز حمل به محل پروژه در کنار همدیگر قرار می گیرند. این قطعات میتوانند، قطعات یک ویلای گسترده باشند یا این که قطعات مجموعه آپارتمانی کارگری.
 

مدیریت پیمان


آیا درباره ی مدیریت پیمان اطلاعاتی دارید؟ آیا می‌دانید قرارداد مدیریت پیمان چه مزایا و نفعی می‌تواند برای شما داشته باشد؟ ما در اینجا شمارا با مدیریت پیمان آشنا می‌کنیم و مشخصه های آن را ارائه میدهیم. اینکه مدیریت پیمان چه نفعی می‌تواند برای صاحبکار یا این که در واقع به عبارتی مالک داشته باشد و ضرورت داشتن چنین قرادادی در چه می‌باشد. گونه های قراردادهای پیمانکاری را معرفی می‌کنیم که هر یک چه ویژگیهایی دارا‌هستند. همچنین یکی‌از پرکاربردترین و موثرترین قرارداد پیمانکاری را عنوان میکنیم.

مدیریت پیمان چیست؟

مدیریت پیمان، قراردادی میباشد که کارفرما مدیریت اجرای یک پروژه را به یک فرد حقیقی و واقعی یا این که حقوقی می سپارد و دارنده سه عامل اصلی کارفرما، پیمانکار و مشاور هست. و مسئولیتها فی مابین این سه عامل توزیع می شود.

کارفرما تامین کننده هزینه و صاحب پروژه میباشد. در قراردادهایی که کارفرما توانایی پرداخت مخارج پروژه را داشته باشد، قرارداد رئیس پیمان به صرفه تر میباشد.

پیمانکار مسئول، اجراکننده و سازنده پروژه می‌باشد که مسئولیت اجرای بخشی از پروژه یا تمام آن را به عهده می‌گیرد. پیمانکار روش های اجرای پروژه و چارت سازمانی و استخدام نیروها را معین و درصدی از هزینه های مورد توافق را اخذ می نماید.