درای وال

درای وال یا دیوار خشک

درای وال چیست و چه کاربردی دارد؟

درای وال (Drywall)  پانل ساخته شده از گچ است که بین کاغذهای ضخیم قرار گرفته است. در ساخت دیوارها و سقف های داخلی به عنوان جایگزین روش سنتی توری و گچ استفاده می شود.
 Drywall نتیجه تکامل صنعت ساختمان است. برای هزاران سال ، از گچ ساخته شده از آهک ، شن و ماسه ، موی حیوانات و سایر مواد برای ایجاد پوشش داخلی صاف استفاده می شد. بعداً کشف شد که گچ زودتر از آهک خشک می شود ، بنابراین گچ به ماده اصلی برای ساخت و ساز تبدیل شد. هرچند که هنوز زمان زیادی از معرفی گچ نگذشته بود که ورق های گچ تخته جایگزین گچ کاری مرطوب سنتی شدند. ضخامت دیوارهای جداکننده درای وال Dry wall  بین حداقل ۷/۵ cm  و حداکثر ضخامت ۲۵ cm می باشد  که این ضخامت ها با سازه  C100 , C70 , C50 و رانر متناسب استاد ها قابلیت اجرایی دارد.
همان ورق تخته سه لا یا تخته خرده چوب استاندارد. ملحفه ها سنگین و شکننده هستند و باید هنگام دست زدن به آنها دقت شود. برش های مستقیم را می توان در تخته گچ به سادگی با به دست آوردن یک لایه کاغذ بیرونی و برداشتن مقدار اضافی ناخواسته انجام داد.
 
برای بهترین نتیجه

برای یک پروژه خارق العاده

تا از هر گونه مشکل جلوگیری بشه
درای وال را با استفاده از میخ مخصوص و پیچ و مهره ، به دیوارها و سقف ها می زنند ، که آسیبی به گچ وارد نشود و ورق های سنگین را با دیوار های پهن خود محکم نگه می دارند.  پیچ های گچ بری درست در زیر سطح گچ فرو میروند و پس از نصب ، فرورفتگی ها و درزها با استفاده از توری و گچ مخصوص پر می شوند.
 

مشخصات و ویژگی های درای وال درسازه ها

  1. سرعت بسیار بالا نسبت به دیوار مصلح در حین اجرا
  2. استقامت بسیار بالا در برابر زلزله
  3. مقرون بصرفه و ارزان
  4. بسیار تمیز و پاکیزه در حین اجرا نسبت به متریال های دیگر
  5. کاربری فراوان و استفاده بصورت دکوراتیو و دیزاین
  6. مزایای استفاده از درایوال

در‌صورتی‌که بخواهیم مقایسه ای فی مابین دیوارهای کاذب با دیوارهایی که با مصالحی مانند آجر یا این که بتن درست می شوند داشته باشیم به تعدادی اختلاف برخورد می‌کنیم. نخستین اینکه دیوارهای کاذب نسبت به‌این دیوارها نسبتاً ۱۵ درصد سبک تر می‌باشند که منجر میشوند در نهایت ساختمان نیز سبک تر شده و در نتیجه مقاومت به ز‌لزله ارتقاء یابد . هم چنین در صورت تخریب ساختمان با دقت به سبک بودن کناف خطر جانی برای ساکنین به نحوه قابل توجهی کاهش می‌یابد . دومی تفاوت شیوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها است که منجر به کاهش نیروی زمین‌لرزه می گردد . به این گونه که استاد ها در درون رانر ها جای بیشتری برای بازی کردن دارند و به هم پیچ یا پرچ نمیشوند در حالتی‌که که پانل ها به هر دوی آن ها پیچ گردیده و سازه یک پارچه ای در نهایت به وجود می‌آید .هم چنین سبک بودن مصالح کناف سبب می‌شود تا حمل آن‌ها به وسیله کارگران راحت تر بوده و سرعت انجام پروژه فراتر برود و هم چنین در فاصله های طولانی نیز با اعتنا به بسته بندی مطلوب آسیبی به کناف ها وارد نشود . تفاوت سوم یا این که به عبارت دیگر مزیت سوم دسترسی سهل و آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است . براین اساس در صورت آسیب دیدن لوله ها به سرعت و راحتی می توان بخش آسیب دیده را تعویض و تعمیر کرد که منجر به ارتقا قدمت ساختمان میشود . در مجموع برای بازسازی منازل های قدیمی یا این که مناطقی که نیاز به ساخت و ساز  سریع باشد بهترین انتخاب می‌تواند سیستم های درایوال کناف باشد .

شرکت سبک سازان جی مجری سازه های درای وال، اضافه بنا، سازه های سبک ال اس اف، ویلا سازی، انبوه سازی و مدیریت پیمان است شما میتوانید برای مشاوره با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.