ویلای چوبی

ویلای چوبی از سال ها پیش تا به امروز با ما بوده و هر روز ساخت این ویلا ها پیشرفته تر و صنعتی تر می شود.

با این وجود ساخت ویلا با استفاده از چوب علاقه مندان خاص خود را دارد. شاید بیشترین علت این علاقه مندی طبیعت گرایی و حس آرامش و زیبایی است که این بناها به همراه دارد.

ساخت ویلای چوبی در ایران

در زمینه ساخت ویلا چوبی به صورت نیمه پیش ساخته پیشرفت های بسیار زیادی در کشور ما صورت گرفته که نیاز به واردات محصولات پیش ساخته نبوده البته تکنولوژی ان از کشورهای صنعتی آمده و بخشی از محصولات مانند چوب از کشور روسیه تامین می گردد.

شرکت ال اس اف ساز این افتخار را دارد که برای مشتریان خاص خود از این سازه برای تمام نقاط کشور اجرا کند. محدودیت هایی در اجرا این سازه وجود دارد که با پیشرفت صنعت چوب و ساختمان دگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد ما در این مقاله نمونه هایی از ویلای چوبی به صورت گردبینه را برای شما نشان می دهیم.

مزایای خانه چوبی با ال اس اف

⦁ سبک سازی و مقاومت بالا در مقابل زلزله
⦁ سرعت در ساخت و بازگشت سریع سرمایه
⦁ عایق بندی و کاهش چشمگیر مصرف انرژی
⦁ عمر طولانی سازه
⦁ کاهش پرت مصالح ساختمانی
⦁ صنعتی سازی و افزایش کنترل کیفیت در کارخانه
⦁ استفاده از نیروی کار حرفه ای
⦁ کاهش آلودگی محیط زیست
⦁ افزایش ایمنی کار
⦁ زیبایی و سازگاری با شرایط مختلف آب و هوا
⦁ کاهش اثرات منفی الکترومغناطیس بر انسان

مقاومت در برابر زلزله

بطور کلی ویلا های چوبی به علت خاصیت چوب و مدل چیدمان آن بر روی هم در برابر زلزله دچار لغزش کمتری شده وبرای مناطق زلزله خیز بهترین سیستم به حساب می آید.سازه های چوبی در اکثر کشورهای دنیا در مناطق زلزله خیز برای ساخت ساختمان های کم طبقه استفاده می شود.

در کشور امریکا بیش از ۸۰% ساختمان ها بوسیله چوب ساخته شده اند.
زمین لرزه های فراوانی که در نقاط مختلف جهان روی داده، نشان دهنده این است که خانه های با اسکلت چوبی مقاومت بسیار بالایی در برابر زمین لرزه دارند و این به دلیل یکپارچه بودن و در راستای تکان های زلزله حرکت میکند و تخریبی به ساختمان وارد نمی شود.
از دیگر ویژگی ویلا های چوبی عایق حرارتی بالای آن است . در مناطق سردسیر که دارای زمستان های طولانی است و اغلب دمای هوا زیر صفر می باشد ساختمان های چوبی به عنوان بهترین گزینه معرفی می شوند.