ویلا سازی مدرن باسازه ال اس اف lsf

برخلاف تصور عموم، سازه های سبک فولادیLSF ،کانکس یا بنای پیش ساخته نیست.ما در این مقاله برای شما کانکس و سازه پیش ساخته را تشریح کرده و بازگو می کنیم که سازه های پیش ساخته در ایران به چه صورت است.

ویلا های مدرن پیش ساخته در ایران به دو صورت ساخته می شوند:

1 – سازه پیش ساخته lsf
2 – ویلا های چوبی

ویلای پیش ساخته  lsf ال اس اف

ساخت ویلا با متریال پیش ساخته به این معناست که متریال آن از قبل، بر طبق پلان طراحی می شود. این سازه ها در کارخانه آماده و به محل پروژه انتقال داده می شوند. ال اس اف های منتقل شده از کارخانه درمحل احداث، مونتاژ و نصب می گردند .
البته سازه های پیش ساخته دیگر هم در کشور ما وجود دارد. این سازه ها همانند سازه های پیش ساخته بتونی و یا فلزی هستند، اما از این سازه ها کمتر استفاده می گردد. شاید بتوان گفت سهم این سازه در بازار 5 درصد باشد.

موارد ذکر شده نشان می دهد که نه تنها استقبالی از این سازه ها نشده است، بلکه استاندارد های پیش ساخته در آن رعایت نشده است.گفتنی است همچنان در ایران و دیگر کشور ها سازه ال اس اف مورد استقبال و کاربری بالاست.

سازه پیش ساخته  lsf ال اس اف

سازه ال اس اف بیشترین سهم سازه پیش ساخته را در دنیا دارد. این سازه  به دلیل داشتن مزایایی که نسبت به دیگر سازه ها داراست و استاندارد ها و آیین نامه ها در آن رعایت شده است.

سازه ال اس اف یکی از مقاومترین و سبک ترین سازه پیش ساخته در دنیا است. این سیستم در ایران هم با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است که در تمام نقاط ایران از آن برای ساخت و ساز و ویلا سازی استفاده می شود.

چرا ال اس اف

سازه ال اس اف با توجه به مقاطعی که دارد و نوع استراکچر آن ،تا هشت ریشتر ضد زلزله است. وزن این سازه نسبت به سازه های دیگر بسیار سبک بوده، به طوری که نسبت به سازه فلزی 40 % و نسبت به سازه بتونی 60 % سبکتر می باشد و این از مزایای این سازه در برابر زلزله است. سازه ال اس اف از مقاطع فلزی سرد نورد شده است که با استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه نازک  رول فرم داده می شوند.

کاربرد سازه ال اس اف

سازه پیش ساخته کاربرد های بسیار زیادی دارد اما بیشترین کاربردی که در کشور ما دارد به شرح زیر است :
ویلایی ، دوبلکس ، سوبلکس
مسکونی و اداری تجاری
سوله نیمه صنعتی تا ارتفاع 6 متر
ساختمان چند طبقه تا 4 طبقهشهرک مسکونی