زباله های ساختمانی سازه‌ ال اس افlsf

سازه‌های مدرن ال اس افLSF، روش نوینی است که جایگزین روش‌های سنتی و قدیمی ساخت و ساز شده است. سازه ال اس اف‌ LSF، امکان طراحی و نصب بسیارسریع وکیفیت بالای ساخت و احداث بنا را برای سازندگان فراهم می کند.

زباله های ساختمانی سازه‌ ال اس افlsf

پیش تر درمورد این که سازه های ال اس اف قابل بازیافت و دوست دار محیط زیست هستند اشاره کرده ایم همانطور که مطلع هستید سازه ال اس اف LSF تا حد قابل توجهی امکان بازیافت را داراست و این سازه نسبت به دیگر سازه ها زباله های ساختمانی بسیار ناچیزی دارد. تحقیقات انجام شده در حیطه محیط زیست و صنعت ساختمان، نشان داده که این روش ساختمانی تا 75 درصد نخاله‌های کمتری نسبت به سایر سازه‌های ساختمانی را دارد.از طرفی به علت استفاده از درایوال و متریال های خشک، مصرف آب در احداث این سازه بشدت کم بوده، که خود یک بسیار قابل توجه در سازه های ال اس اف به شمار می رود.

زباله های ساختمانی سازه‌ ال اس افlsf

2021 03 15 14 29 IMG 0843 scaled

زباله های ساختمانی سازه‌ ال اس افlsf

صفر تا صد طراحی و نصب سازه‌های ال اس اف LSF

سیستم اجرای سازه‌های ال اس اف (LSF) را می توان به صنعت خودرو سازی تشبیه کرد.روشی مکانیزه با کمترین حد خطا بعلت طراحی توسط دستگاه های مدرن و محاسبات پیش از تولید سازه های ال اس اف به نحوی که در این سازه ها، تمام اهداف طراح و سازنده این است که با توجه به استقامت خوب، پایداری و کاهش زباله ناشی از سازه‌های ال اس اف (LSF)، طراحی را بر روی یک سازه مناسب انجام دهد.

درواقع هدف طراحی سازه‌های ال اس اف (LSF) حذف ضایعات ساختمانی است. درهمین راستا (LSF)، در کارخانه‌های تولید استیل گالوانیزه سرد نورد شده تشکیل دهنده، قابلیت بازیافت و استفاده مجدد را داراست. و در طراحی این سازه‌هاجهت بهینه بودن،ازنرم افزارهای CAD-CAMو framecad ، استفاده می شود.که در آن محل های برش، اتصالات واجزای ساخت و ساز را مشخص می‌شود.

زباله های ساختمانی سازه‌ ال اس افlsf

تولید قطعات ال اس اف

تولید قطعات سازه سبک ال اس اف (LSF) با دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌شود. پس از طراحی که توسط نرم افزارهای مربوطه انجام میگردد دستگاه تولید شروع به تولید قطعات پنل های ال اس افی می کند.

و در نهایت پانل های ال اس اف اماده و به محل نصب و احداث پروژه منتقل و در محل نصب اجرا می شوند.

در واقع به دلایل گفت هشده در مطالب بالا می توان سازه ال اس اف را جزو ساختمان و سازه های سبز بشمار آورد.