اضافه بنا(اشکوب)

با توجه به اینکه در برخی از ساختمان های تجاری و مسکونی با کمبود فضا مواجه هستیم، نیاز به تغییر و گسترش فضاهای کاریری به شدت احساس می شود.

با استفاده از سازه‌های ال اس اف (LSF) به دلیل سبک بودن می توانیم این کمبود فضا را در طبقات و یا سطح ساختمان و ویلا جبران کنیم. این تنها یکی از مزیت های استفاده از این سازه ها، برای ساختمان های تجاری و مسکونی است.

وزن سبک نقطه قوت اشکوب

با توجه به اینکه سازه های ال اس اف بسیار سبک هستند، استفاده از آنها برای ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مفید است. در کنار عدم تخریب سازه ها ومقاومت آن در برابر زلزله، به راحتی می توان از سازه های ال اس اف استفاده کرد.در صورتیکه در ساختمان هایی که از پیش ساخته شده اند با سازه های سنتی و یا بتنی امکان اضافه کردن طبقه وجود ندارد چراکه بار ساختمان را زیاد کرده و امکان نشست و فروریختن بنا را بوجود می آورد .

ال اس اف(lsf)تنها سازه ایست که به کمک آن می توان روی ساختمان های قدیمی،بصورتی کاملا استاندارد و ایمن، طبقه اضافه کرد.

 

اطلاعات بیشتر

وزن قالب‌های سازه‌های ال اس اف

چرا ال اس اف

با استفاده از قالب‌های سازه lsf در زیر سازی های ساختمانی علاوه بر اینکه سرعت ساخت را افزایش می‌دهد، و توجه به این موضوع که نصب نما در طبقات بالایی ساختمان بسیار سخت است، به راحتی و با کیفیت بسیار بالا میتوانیم ازسازههای ال اس اف استفاده کنیم.

سازه های سبک فولادی سرد نورد شده LSF با کاهش وزن سازه تا 60 درصد کمتر، نسبت به سازه های بنایی یکی از بهترین روش ها برای احداث اضافه طبقات می باشد.

اضافه بنا چالوس

مزایا اضافه بنا

 

با توجه به اینکه برای اضافه بنا نیاز به مقاوم سازی سازه‌های اصلی داریم، میتوانیم با استفاده از سازه‌های ال اس اف علاوه بر اینکه مقاوم سازی به حداقل می‌رسد،نیاز به تخریب کامل سقف هم نمی‌باشد.

 سرعت ساخت بالا و این سازه ها سریع بر روی پشت بام نصب می شوند، مشکلات بنایی سنتی که اغلب موجب بروز مشکل و نارضایتی ساکنین واحدهای زیرین می گردد وجود ندارد و نیاز نیست که ساکنین ساختمان را ترک کنند.

در نهایت نمای طبقه اضافه شده با سایر طبقات زیرین کاملا یکسان و یکدست خواهد بود یا می توانید از نماهای دیگری برای آن استفاده کنید.

 

اضافه بنا اشکوب پلیس راهور

پروژه سالن مانیتورینگ پلیس راهور تهران بزرگ

یکی از افتخارات مجموعه ال اس اف ساز و از معتبرترین پروژه های انجام شده با استفاده از سازه‌های سبک ال اس اف (lsf)، پروژه سالن مانیتورینگ پلیس راهور تهران بزرگ است که توسط متخصصان شرکت ال اس اف ساز انجام شده است.

امکانات ساخته شده در سازه:

  1. اتاق مانیتورینگ
  2. استدیو تلویزیونی
  3. استدیو رادیویی
MSIاضاقه بنا اشکوب

پروژه اضافه بنای شرکتMSI

پروژه انجام شده توسط شرکت ال اس اف ساز برای دفتر مرکزی MSI 

مشخصات پروژه انجام شده با استفاده از سازه های ال اس اف:
  1. ساخت 4 طبقه بر روی یک ساختمان 4 طبقه قدیمی در مجموع 8 طبقه
  2. مساحت هر طبقه 300 متر در مجموع 1200 متر
  3. ارتفاع سقف 3 متر

شرکت ال اس اف ساز تولید کننده و طراح انواع سازه های ال اس اف در کشور

LSF

سیستم LSF در سراسر جهان به علت دارا بودن مزایایی چون: وزن کم فولاد، سرعت بالای ساخت ، مقاومت چشمگیر در برابر زلزله و مزایای بسیاردیگر، در مقایسه با روشهای سنتی تر صنعت ساختمان، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از طرفی، کوچک بودن متراژ برخی بنا ها و کمبود فضا در ساختمان ها موجب شده ، کهLSF روش مناسبی برای ساخت اضافه بنا برروی ساختمان های قدیمی محسوب شود

گاهی اوقات در ساخت و ساز در مناطق خاص شهری، همچون مراکزفرهنگی هنری ویا تاریخی که از اهمیت ویژه برخوردارند، مشکلات جدی لجستیکی به ویژه در حمل و نقل و بلند کردن مصالح ساختمانی سازه ای مانع امر ساختمان سازی و یا تخریب بناهای قدیمی تر و تبدیل آن به بنای جدید است. ال اس اف در چنین مواردی این امکان را برای مجموعه ها ایجاد می کند که بتوانند روی بنای فعلی خود یک و یا چند طبقه را بصورت اضافه بنا ایجاد کنند . از سوی دیگر وزن کم سازه های LSF نیز پاسخ لرزه ای این ساختمان ها را بهبود می بخشد.

portfolio7
gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==