پشم سنگ و کاربرد آن در سازه ال اس اف LSF

بهتراست در ابتدا یادآوری کنیم  که پشم سنگ، ازسنگ بازالت که از خانواده سنگ های آذرین است، و در اثرآتشفشان به وجود می آید. زمانی که سنگ بازالت تحت حرارت بالا (حدود 1500 درجه سانتیگراد) قرارمی گیرد، تغییر شکل پیداکرده، و نوعی الیاف را تشکیل می دهد .

در واقع، بازالت در حرارت بالا ذوب و به الیافی با ابعاد میکرون تبدیل می شود. پس از این فرآیند، ترکیبی شامل، 97 درصد الیاف بازالت و 3 درصد رزین و روغن های مخصوص بدست می آید که منجر به تولید پشم سنگ خواهد شد .این الیاف قابلیت ضد حریق دارد و در تهیه عایق های حرارتی و صوتی به کار می رود، که به آن پشم سنگ می گویند.

پشم سنگ و کاربرد آن در سازه ال اس اف LSF

پشم سنگ عایق حرارتی و صوتی خوبیست که در کاهش مصرف انرژی و آلودگی های صوتی ساختمان ها بسیار کاربردی و اثر گذار است ، استفاده از این عایق در ساخت سازه ها هزینه های مصرف و اتلاف انرژی را کاهش می دهد.

تحمل دمایی پشم سنگ از 30- تا 750 درجه سانتیگراد و ضریب انتقال حرارت آن بسیار پایین است همین ویژگی موجب وی شود که با کاهش چشمگیر انرژی در ساختمان مواجه شویم. کاهش مصرف انرژی موجب کاهش هزینه ها و کاهش آلایندگی میگردد و بموجب ه حفظ محیط زیست کمک می شود. پشم سنگ بی ضررترین عایق حرارتی-صوتی شناخته شده می باشد و عایق صوتی خوبی است.پشم سنگ و کاربرد آن در سازه ال اس اف LSF

پشم سنگ و کاربرد آن در سازه ال اس اف LSF

ویژگی های پشم سنگ:

  • سهولت نصب
  • مقاومت بسیاربالا دربرابر آتش سوزی
  • مقاومت در مقابل انتقال هرگونه صدا و صوت
  • ضریب هدایت حرارتی پایین
  • قدرت جذب بالای صوت
  • سمی نبودن و سازگاری بالا با محیط زیست
  • ضد آلرژی
  • مناسب برای استفاده در ساخت و سازهای عمرانی و صنعتی

پشم سنگ و کاربرد آن در سازه ال اس اف LSF

انواع پشم سنگ

پشم سنگ فله ای : بصورت پشم سنگ خام حلاجی شده تولید و به مصرف می رسد و برای پر کردن فضاهای فاقد شکل هندسی منظم استفاده می شود.

پشم سنگ لحافی : این نوع پشم سنگ به شکل رولی به بازار عرضه می شود و بسیار انعطاف پذیر است. در انواع مختلف بدون روکش و با روکش آلومینیومی و کاغذ کرافت تولید و برای عایق کاری سقف ساختمان ها، سوله ها، دیوارها، سقف های کاذب، کانال های تهویه هوا و سطوح با انحنای کم استفاده می شود.

پشم سنگ پتویی:عایق پتویی پشم سنگ یک عایق حرارتی صوتی حیاتی برای صنایع به حساب می آید و عموما جهت عایق کاری ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و لوله های با قطر بالا استفاده می شود.

پشم سنگ لوله ای : برای عایق کاری لوله ها در تاسیسات ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد.

پشم سنگ تخته ای: این پشم سنگ به صورت تخته ای تولید و با ابعاد استاندارد 60×120 سانتی متری ارائه می شود. یکی از پر کاربرد ترین عایق ها دربین محصولات پشم سنگ عایق تخته ای می باشد

این نوع عایق پشم سنگ یکی از پرکاربردترین محصولات پشم سنگ می باشد، زمینه های کاربردی بسیاری دارد و تقریبا در تمام صنایع از آن استفاده می شود. در صنعت ساختمان سازی بالاخص در سازه های مدرن و پیشساخته ال اس اف LSF از این عایق برای تجهیز و عایق کاری صوتی و حرارتی دیوارها کف و سقف  استفاده می شود .

عایق کاری دیوارها، سقف و کف ساختمان با استفاده از پشم سنگ تخته ای کمک می کند تا محل زندگی از اتلاف انرژی و آلودگی های صوتی در امان بماند.با تغییر دانسیته و ضخامت پشم سنگ تخته ای در هنگام تولید، انواع مختلفی از پشم سنگ ها تولید می گردد. پتروشیمی ها، صنایع کوره سازی و پالایشگاه ها از جمله مصرف کنندگان پشم سنگ تخته ای به شمار می روند.

همانطور که در تصاویر پروژه های محتلف در وب سایت ال اس اف ساز مشاهده می کنید تمامی بناهای ساخته شده توسط شرکت ال اس اف ساز مجهز به عایق پشم سنگ با بالاترین کیفیت موجود بازار هستند