آشنایی با ساخت ویلای ال اس اف LSF

سازه ال اس اف یکی‌از ایده آل ترین سیستم های ساختمانی است. با LSF می توان، ویلا و،شهرک های ویلایی، اضافه بنا روی ساختمان های پیش ساخته و غیره ساخت.سازه LSF به صورت گسترده ای در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیستم امروزی ال اس اف از سال ۱۹۵۰ در کشورهایی همانند کانادا اجرا شد. به کار گیری گسترده از این سیستم به صورت جدی از سال ۱۹۹۰ گزینه مورد توجه معماران و کارشناسان قرار گرفت.

ال اس اف در ایران

درایران، برای او‌لین بار کارگاه های ساخت و ساز این نوع سیستم در سال ۱۳۸۵ کار خود را در این زمینه آغاز کردند. ماده اساسی تشکیل دهنده این سازه، مقاطع فولادی جدار نازکی به اسم ال جی اس است. این مقاطع بسیار سبک و قابل حمل هستند. این مقاطع در واقع مقاطع فلزی سرد نورد شده است که توسط ورق های فولادی گالوانیزه نازک با تمرکز فرم دهی می گردند.

این سازه ها دارای مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله هستند که در مدت زمان کوتاه امکان ساخت سریع ویلا و آپارتمان و شهرک های ویلایی را ممکن می سازند.

اطلاعات بیشتر

شهرک های ویلایی با سازه ال اس اف

light steel frameیا همان (LSF) ،امکانات بسیاری را در اختیار سازندگان قرار می دهد.

طراحی و ساخت ویلا و شهرک های مسکونی  با LSF یکی از روش های نوین ساختمانی در دنیاست. این روش در کنار مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله، امکان ساخت در سریعترین زمان ممکن را مهیا می کند.

گفتنی است برای اجرای ساختمان تا ۵ طبقه می توان به کمک ال اس اف بنا احداث کرد.

LSF از سیستم های مورد تایید مهندسان عمران در کشورهای توسعه یافته است. این سازه از ورق های فولادی سرد نورد شده برای تامین پایداری ساختمان، صفحات و تخته های گچی به عنوان پوشش درونی و قطعات دیواره خارجی به عنوان نما تشکیل شده است.

ترکیب با دیگر سازه ها

lsf توانایی ترکیب با سیستم های سازه ای دیگر را دارا است. استفاده از سازه LSF وزن سازه را تا پنجاه درصد کاهش می دهد و این بزرگترین امتیاز در برابر زلزله می باشد.

ورق های سرد نورد شدهLSF با روش Roll Forming در کارخانه شکل دهی می شوند.

بر اساس آیین نامه تدوین شده برای مقاطع فولادی سبک نورد شده ضخامت فلز پایه (ضخامت فلز بدون احتساب پوشش های محافظ) بین ۴۵۵¸۰ میلی متر تا ۳ میلی متر تدوین شده است.

تولید در کارخانه

تولید و برش این مقاطع در کارخانه، موجب مقاطع با کیفیت مناسب و یکنواخت در حجم و سرعت بسیار بالا می شود. قرارگیری این مقاطع فولادی در فواصل نزدیک به هم دیوارهای باربری را ایجاد می نماید که مقاومت و سختی مناسبی را در برابر بارهای جانبی ناشی از باد و زمین لرزه دارا می باشند.

 

ال اس اف سازه
ساختمانی

مقاوم تا 8 ریشتر در برابر زلزله دارای عایق های صوتی و حرارتی و دارای امکان ساخت در سریعترین زمان ممکن با کمترین هزینه

آنچه مهم است

قیمت مناسب ، ضد زلزله ، دوست دار محیط زیست و قابل بازیافت، ساخت باسرعت بالا، گزینه های بسیار جذابی برای یک سازه ساختمانی است.

طراحی آزادنه با هر فرم مورد دلخواه شما

آنچه که برای همه ما مهم است امکان انتخاب آزادانه طرح بنای است. سازه ال اس اف این امکان را بشما می دهد که ساختمان خود را با هر شکل و فرم طراحی و اجرا کنید.

قیمت تمام شده ساخت بنا با LSF در مقایسه یا دیگر بناها و سازه ها بسیار مقرون بصرفه است.