نکات مهم تاییدیه سازه ال اس اف

امروزه در دنیا طراحانی که هوشمند و مسولیت پذیر هستند بدنبال به کارگیری روش هایی جهت سبک تر کردن سازه ها ی خود می باشند.

و یکی از فعالیت های مهم طراح در این راستا، استفاده از بارهای زنده و به روز است. در واقع بارهای مرده به علت وزن زیادی که دارند، وزن سازه را بالاتر می برند.

یکی از بهترین روش های سازه های سبک امروزه، سازه های ال اس اف LSF هستند. این سازه برتری های بسیاری  در مقایسه با سازه های بتنی و فولادی در بر دارد.

نکته قابل توجه این است که بارهای طبیعی، دشمن سازه های سبک می باشند. سازه های سبک در برابر زمین لرزه مقاومت خیلی خوبی دارند

.

نکات مهم تاییدیه سازه ال اس اف

m1 1 300x200 1 1

استفاده از سازه های سبک مورد تایید محیط زیست  است و هیچ آلودگی نخاله و زباله ایی را برای محیط زیست در بر ندارد. از سوی دیگر مصرف مصالح تر و آب در این سازه بسیار بسیار کم است.

تایید زیست محیطی

از نظر زیست محیطی، مواد مورد استفاده در سازه های سبک به طور مطلوب استفاده می شوند. بنابراین منابع مورد استفاده در احداث بناها هدر نمی شوند. از دیگر نکات قابل توجه در این سازه ها  ، قابل بازیافت بودن سازه هاست و هیچ آلودگی را به بار نمی آورند.

تایید اجتماعی

از منظر اجتماعی،تاییدیه های سازه های سبک، موجب ایجاد شغل های جدید و متنوعی می شود. در زمینه طراحی، اجرا، نظارت و فروش این سازه ها انواع مختلفی از عناوین شغلی ایجاد می شود و از نگاه اجتماعی یک رویکرد موفق به شمار می آید.

برای تولید احداث و استفاده از سازه های سبک ال اس اف ، تلاش هایبسیاری می شود. سازه های سبک بعلت سرعت بالای تولید و احداث  در زمان کمتری قابل دسترسی هستند و مزایای  بسیاری را نسبت به سازه های سنتی دارند و در کل هزینه کمتری را نیز در بر دارند.

تایید فرهنگی

از نظر فرهنگی، سازه های سبک وزن قابلیت جذب انرژی بیشتری را دارند و می توانند احساسات دلپذیرتری را به افراد بدهند چرا که سهولت در طراحی و ساخت را دارا هستند. این نوع سازه ها به ما کمک می کنند تا به جای یکنواختی مصالح بتنی و فولادی در سازه ها، از انعطاف پذیری سازه های سبک، استفاده نماییم و فرهنگ سازی جدید ساختمان سازی را رایج کنیم.