میزان ایمنی در سازه های ال اس افLSF

سطح بالای ایمنی در سازه های ال اس اف LSF از مزایا ی قابل توجه این سازه می باشد. سازه های سبک و سرد نورد ال اس اف LSF دارای ایمنی و استحکام بالاست، که شرکت ال اس اف ساز  در این  مطلب به بررسی آنها می پردازد

نخستین فاکتور ایمنی در سازه های ال اس افLSF وزن سبک آن می باشد.

میزان ایمنی در سازه های ال اس افLSF

وزن سبک

طراحی و ساخت سازه های ال اس افLSF  بر پایه وزن سبک انجام شده و همین فاکتور وزنی موجب بالا رفتن سطح ایمنی و کاهش ریسک و خطر  در سازه های LSF شده است.

قطعا می دانید که سازه ال اس اف LSF با هدف مقابله در برابر نیروهای وارده طبیعی همچون زلزله طراحی و کاربردی شده اند.

از آنجاکه سازه های مدرن و سریع ساخت ال اس اف (LSF) دارای اسکلت  فولادی مقاوم با وزن بسیار سبک هستند، هنگام وارد شدن انرژی های  تنشی یا رانشی مانند زلزله، بارها و انرژی های وارده ، در دیواره ها و بخش های مختلف سازه تقسیم و منتشر می شود که در نهایت انرژی وارده به سازه بین اتصالات موجود، خنثی می گردد.

نکته بسیار مهم دیگر در مورد سازه های ال اس اف  رائه آنها بر اساس استانداردهای کنونی صنعت ساختمان سازی است که با نظارت  کامل  و استانداردهای لازمه  سازه ها در کارخانه ها ساخته، و در محل  احداث، اجرا می گردند. و طبق این استانداردها، ایمنی در سازه های ال اس اف در سطح جهانی می باشد.

میزان ایمنی در سازه های ال اس افLSF

استقامت بالا

فرآیند سرد نورد شدن در این سازه ها  ، موجب  افزایش استقامت سازه های ال اس اف (LSF) می شود. گفتنی است :در فرآیند نورد سرد،ال اس اف ها نخست، گرم می شوند و سپس یکباره تحت عملیات سردسازی قرار می گیرند. این روند موجب تشکیل کربن بین لایه های عناصر سازه شده و در نهایت منجر به بالا رفتن استقامت فولاد می شود. همچنین فولادهای سرد نورد شده ، خاصیت شکنندگی و خم شوندگی خود را از دست می دهند وهمین عامل موجب  افزایش استقامت سازه و بنا  در زمان  وقوع زلزله یا آتش سوزی می شود.

اسکلت قوی

در اسکلت سازه های ال اس اف (LSF) کلیه موارد ایمنی شامل به کار بردن خرپا ها، اتصالات مورب به خوبی رعایت می شود. خرپا ها در این سازه موجب انتقال انرژی از سطوح افقی به سطوح عمودی می شوند.از طرفی سطوح عمودی سازه ال اس اف قابلیت پخش بار وارده به کل سطح سازه را دارست.در نتیجه بارها و انرژی وارده  به سطوح افقی مثل سقف بنا، در دیوارها تقسیم و خنثی می گردد.از سوی دیگر وجود اتصالات مورب موجب می شود بار وارده بر روی یک ناحیه از دیوار به صورت ضربدری به نقاط دیگر دیوار منتقل شود که در نهایت این بار وارد شده در دیوار تقسیم و خنثی می شود.