مزایا و ویژگی های اصلی سازه سبک ال اس اف LSF

سیستم قاب فولادی سبک: مزایا و ویژگی های اصلی

همانطور که در مقالات دیگر اشاره کردیم، صنعتی شدن فرایند ساخت و ساز ها راهکار نوینی در صنعت ساختمان است که این تکنولوژی، هر روز به طور فزاینده ای رو به رشد است.

این روش مدرن ساختمانی موجب سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز و بهینه شدن کلیه امور می گردد، بعنوان مثال زمانی که شما بخواهید ساختمان و فضای شرکتی را احداث کنید با سرعت ساخت بالای این سازه محل استقرار پرسنل سریعتر مهیا و کارکنان شما در آن مستقر و مشغول به کار می شوند

برای کمک به درک بهتر این مفهوم، از یک مثال عالی استفاده می کنیم: برای مثال، بیایید تکامل بخش خودرو یا کشتی‌سازی را تصور کنیم. همه چیز همانند روشهای ساخت و متریال ها  مورد تغییر قرار گرفته است در واقع، روش صنعتی، که به طور فزاینده ای ریشه دوانده است، در نتیجه منجر به تغییر در محصول نهایی شده است.

خودرو ها و کشتی های امروزی همانند گذشته نیستند و سیر تکامی را طی کرده اند که آنها را از نظر فناوری، پیشرفته تر و با محیط زیست سازگار تر کرده و با فرایند های صنعتی مدرن ساخته می شوند.

به همین ترتیب  صنعت ساختمان  نیز در حال مدرنیزه و تحول هستند و طبیعتا نمی توان انتظار داشت روش های ساختمانی که در دهه های گذشته کاربرد داشتند امروزه نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

در صنعت ساختمان و ساخت و ساز نوآوری هایی وجود داشته که بر روی بخش ساخت و ساز تاثیر گذاشته و روش و شیوه ی تولید و ساخت را تغییر داده است . در همین راستا می توان به سیستم سازه ای فولادی سبک یا همان ال اس اف LSF اشاره کرد.

مزایا و ویژگی های اصلی سازه سبک ال اس اف LSF

سیستم اسکلت فولادی سبکlsf  مانند تمامی روش های ساخت و ساز خشک جزء اجتناب ناپذیر تکنولوژی ساخت است که می تواند در تمامی سیستم های ساختمانی  اعم از سوله ، کارخانه ، آپارتمان و ویلا و شهرک های ویلایی و سالن های ورزشی ، کارخانه ها و گلخانه ها و مراکز اداری و تجاری اعمال شود.

در حال حاضر در کشور ما همه مجموعه های سازنده از سیستم مدرن ال اس اف lsf استفاده نمی کنند و این نکته به علت عدم شناخت کافی از سیستم مدرن سازه ای ال اس اف lsfاست. به همین دلیل شرکت ال اس اف ساز در راستای ترویج آگاهی در مورد مزایا و قابلیت های بسیار چشمگیر این سازه در حال فعالیت و خدمت رسانی به هم میهنان عزیز است.

مزایا و ویژگی های اصلی سازه سبک ال اس اف LSF

از آنجا که ساختمان های ال اس اف  اسکلت فولادی با سازه سردنورد دارند و سریع اجرا می شدند ایمنی بسیار بالایی دارند.

از سوی دیگر کاهش مصرف آب و متریال های تر، کاهش اثرات زیست محیطی و آلودگی های صوتی را به همراه دارد و به علت مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله به عنوان سازه ضد زلزله تلقی می شود

ویژگی های اصلی سیستم مدولار ال اس اف lsf

  • امکان انطباق و سازگاری با دیگر روش های ساخت
  • ساختمان هایی با انرژی و مقاومت بالا و مقاومت در برابر صوت (مجهز به عایق صوتی حرارتی و رطوبتی)، زلزله و آتش سوزی
  • سیستم سازه ای مدولار و صنعتی و سیستم یکپارچه تولید قطعات بدور از خطای انسانی و طراحی با کیفیت عالی
  • وزن بسیار سبک و دوام صد ساله سازه های فولادی ال اس اف lsf

همان طور که در مقالات قبلی اشاره کرده ایم سیستم اسکلت ال اس اف آینده صنعت ساختمان است .

یکی از مزایای اصلی سیستم قاب فولادی سبک به عنوان یک تکنیک ساختمانی، نیاز بسیار کم و تقریباً صفر به تعمیر و نگهداری است. با گذشت زمان، بسیاری از مصالح ساختمانی خراب می شوند و بنا نیازمند به تعمیرات می گردد ولی در مورد سیستم ساخت و ساز فولادی  چنین چیزی وجود ندارد.

فولاد ویژگی های فنی و ساختاری خود را برای تمام چرخه عمر خود حفظ می کند. این بدان معنی است که این ماده مخصوصاً برای طراحی کاربردهایی با عناصر در معرض هر نوع آب و هوا و شرایط جوی  مناسب است.

علاوه بر این، فولاد به دلیل ویژگی‌های فیزیکی خود مورد حمله میکروارگانیسم‌هایی مانند کپک، قارچ و باکتری قرار نمی‌گیرد و در برابر رطوبت نیز مصون است. این باعث می شود که مصالح ساختمانی با ماندگاری طولانی و موثر باشد.

سرعت بالای ساخت و تحویل بنا

صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب در مرحله ساخت و ساز، که خود به تنهایی یک عنصر اساسی برای روش های ساخت و ساز سنتی محسوب می شود.

سهولت حمل و نقل

امکان داشتن فضای بزرگتر و مفید تر بدون استفاده از ستون در بنا که متراژ سطح را افزایش می دهد و ضایعات طراحی را به حداقل می رساند.

به لطف دانش و چندین دهه تجربه شرکت ال اس اف ساز در طراحی تولید و ساخت سازه های مدرن ال اس اف در ایران با روش نیوزلندی این مجموعه بهترین عملکرد و بالاترین کیفیت سازه و بنا را برای شما تضمین می کند.