قیمت سازه ال اس افLSF

در هر مترمربع چقدر می شود؟؟

قیمت سازه ال اس اف به جهت ضد ز‌لزله بودن، عایق بودن، ساخت سریع و آسان و راحت در کشور‌ایران طرف داران بسیاری پیدا کرده.

گمراهی که در رابطه اجرای بنا های ال اس اف وجود دارد این هست که ارزش اجرای سازه معمولا 10 درصد بیشتر از قیمت دیگر سازه ها ( اسکلت بتنی و فلزی ) می باشد ولی در بحث نازک کاری ساختمان تمام تا 20 درصد ارزان تر می شود .

علاوه برحذف مصالح پر کننده و سرعت در ساخت نیازی به دیوار چینی باآجر و مصالح سنتی ندارید. استدلال بالا بودن ارزش بنا در سفت کاری این است که در سازه های ال اس اف دیوارها ی داخلی و خارجی جدا کننده بندی می شوند. این کار هم سرعت ساخت را بالا می برد و هم نیازی به پرداخت هزینه برای مصالح پر کننده را ندارید و در ازای در میان این سازه ها از عایق های معدنی استفاده می‌شود .

علاوه بر این ضخامت دیوار های ال اس افی کمتر از دیوار آجری است. در نتیجه در فضا هم صرفه جویی گردیده و ابعاد کمتری به ساخت دیوار اختصاص داده می شود.به دلیل این که سازه های ال اس اف نیازی به آب بتون و متریال های سنتی ساختمان ندارد بهترین طرز برای ساخت باغ و ویلا یا ساختمان سازی در مناطق دور افتاده می باشد.

 

آنچه باید در رابطه با قیمت سازه ال اس اف بدانید:

قیمت سازه های ال اس اف با توجه به نوع متریال استفاده شده و نوع آن که نیوزلندی یا کانادایی باشد متفاوت است. بنا های LSF تشکیل شده با فولاد سرد نورد گردیده‌ است.

ازاین رو از مقاومت بالایی برخوردار است و در دو طریق ال اس اف نیوزلندی ( فرمکت) و ال اس اف کانادایی ساخته و مونتاژ می گردد.

در روش نیوزلندی بنا ها طبق نقشه در سوله نورد شده و برش می‌خورد. بعداز ان مونتاژ می گردد. در این روش حتی مکان پیچ و بولت ها نیزمشخص شده و اسکلت طبق نقشه و بدون کوچک ترین خطای انسانی اعمال می‌گردد.

در روش کانادایی سازه ها در کارخانه، به صورت سرد، نورده شده و تحویل داده می شود. در این طریق تنها نقشه بنا با خصوصیات بی نقص موجود است و سازه ها برش نخورده هستند. این بنا ها باید در محل پروژه به وسیله نصابlsf برش خورده و مونتاژ شوند. درروش کانادایی در شکل تغییر نقشه امکان جابجایی دیوار ها در سازه وجود دارد.