سازه های ال اس اف نیاز به مجوز دارند؟

برای اشاره به مجوزساخت سازه های ال اس اف lsf نیاز است ابتدا به تشریح چند نکته بپردازیم.

مجوز ساخت چیست؟

سازه های ال اس اف نیاز به مجوز دارند؟

به اجازه تاسیس بنا که از سوی مراجع و نهادهای قانونی و نیمه دولتی همچون شهرداری صادر می شود، مجوز ساخت می گویند.

در واقع مجوز ساخت برای افرادی صادر می شود که دارای زمین استحفاطی هستند. معقوله صدور مجوز برای ساخت و ساز به نوعی عامل جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی و غیر قانونی است.

اصولا در کنار صدور مجوز برای ساخت ابنیه، روی مسائلی از قبیل روند اصولی و قانونی ساخت و مباحث مقاوم سازی و زیبا سازی و منظر شهری نیز نظارت انجام می گیرد.

نکته قابل توجه که ممکن است برای شما هم ایجاد سوال کند پاسخ به این مسئله است که آیا تعمیرات در بنا هم نیاز مند مجوز است؟پاسخ خیر است. تعمیرات در سازه فعلی شما نیازبه مجوز ندارد.اما در صورتی که متراژ بنای شما افزایش و تغییر پیدا کند طبیعتا این روند نیاز مند مجوز خواهد بود.

سازه های ال اس اف نیاز به مجوز دارند؟

ویژگی های ساختمان پیش ساخته

از ویژگی های مهم ساختمان های ال اس افLSF مقاوم بودن این روش ساختمانی در برابر زلزله است. وزن کم سازه ال اس اف lsf و استحکام بالای آن در مقایسه با دیگر سازه ها  از مزایای قابل توجه ال اس اف می باشد.

 برای اضافه بنا و اشکوب در سازه های مدرن ال اس اف lsf  نیاز به تخریب کلی نیست  و امکان سکونت در بنا همزمان با اضافه بنا وجود دارد در کارخانه تولید سازه های ال اس اف، تمام عملیات های ساخت و ساز در کارخانه صورت می گیرد  و عملیات نصب پانل های سازه  بعد از انتقال به محل بر روی زمین و یا سکوی بتنی قرار انجام می شود.

سازه های ال اس اف نیاز به مجوز دارند؟

طبق موارد گفته شده در بالا شایان ذکر است که ساخت هر گونه بنا اعم از ویلا ، آپارتمان ، سوله کارخانه و گارگاه های تولیدی و صنعتی و یا گلخانه ها و سالن های ورزشی نیازمند اخذ مجوز های لازمه  از نهاد های مربوطه برای تاسیس و ساخت می باشد.