سازه بتنی مقاوم تر است یا سازه فلزی ؟

در پاسخ به سوال سازه بتنی مقاوم تراست یا سازه بتنی؟ در این مقایسه باید بگوییم مقاومت سازه های فلزی در برای آتش سوزی نسبت به سازه های بتنی کمتر است ،از طرفی مقاومت سازه های فلزی در گذشت زمان بسیار بالاتر از سازه های بتنی زیرا از افت مقاومت ندارند و همین امر موجب عمر مفید سازه های فلزی است.

در ادامه برای پاسخ به سوال سازه بتنی مقاوم تر است یا سازه فلزی به لررسی هر کدام می پردازیم

سازه بتنی مقاوم تر است یا سازه فلزی ؟

سازه های فلزی

یکی از رایج ترین و بهترین سازه های مورد استفاده در دنیا، سازه های سرد نورد ال اس اف است که بعلت مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله و همچنین سریع ساخت بودن نظر مهندسان و کارفرمایان را بخود جلب کرده است.

برای دستیابی به پاسخ به سوال بالا در ادامه با ال اس اف ساز همراه باشید…

سازه های بتنی

سازه های بتنی از مهم ترین و پرطرفدارترین سازه های مورد استفاده در ساخت و سازها است و در واقع ما در احداث تونل ها ،سد ها و پل ها شاهد استفاده از سازه های بتنی هستیم.

توجه داشته باشید که سازه های بتنی نیز مزایای خاص خودرا دارند که از مهمترین آنها می توان به مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی، ارزان بودن مصالح و مواد اولیه آن، مقاوم بودن در برابر آتش و داشتن یک صلیب بیشتر در برابر دیگر سازه ها اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که هراشتباه و بی دقتی در ترکیب مواد بتنی بر کیفیت سازه ی فلزی تاثیر منفی خواهد

ویژگی های سازه های فلزی

مقاومت بالا در مقابل زلزله: در سازه های فلزی نیروی کمتری را در هنگام زلزله به بنا وارد می شود.

طول عمر: سازه های فلزی افت مقاومت ندارند و عمر مفید طولانی تری را دارا هستند.

مقاومت در برابر آتش سوزی: نقطه ذوب اسکلت های فلزی پایین تر بوده و همین امر سبب می شود مقاومت کمتری را در برابر آتش سوزی و حرارت از خود نشان دهد.

ارزش اقساط: در زمان تخریب ساختمان می توان از اسکلت فلزی استفاده های متعدد نمود که این امر برای سازه های فلزی یک مزیت بزرگی می باشد.

سهولت در ساخت:در بحث سرعت و سهولت ساخت دسته سازه های ال اس اف به مراتب از سرعت ساخت و سهولت ساخت بسیار بالاتری در مقایسه با دیگر سازه ها داراست.