ویلا سازی و شهرک های ویلایی

ویلاسازی و شهرک های ویلایی

ساخت‌ و‌ ساز ویلا، پیاده سازی ویلا

ساخت‌ و ‌ساز ویلا از جمله مواردی است که می بایست با تمرکز و دقت خاصی صورت پذیرد. پباده سازی ویلا  ال اس اف امـروزه به جهت مزایا و قابلیت و امکان هایی که داراست به صورت چشمگیری دربین افراد ترویج پیدا نموده است. در واقع جهت ساخت‌ و‌ ساز ویلای امروزی و باکیفیت باید به فاکتورهای مختلفی همانند ریتم و تکرار موجود در سازه، نورپردازی و حذف سطح ها و خطوط مختلف، تناسبات به کاررفته، هندسه، عناصر تک و مجرد دقت نمود.

خلق فضاهای خاص

به جرعت می توان اعلام کرد با همـاهنگی در میـان علم و تجربـه به راحتـی می‌توانید فضای معماری را خلق نمایید. بهتر است بدانید سیستم ال اس اف دارنده مزایای متعددی بوده که به طور مختصر با هرمورد از این مزایا و امکان ها آشنا خواهیم شد.

 

اطلاعات بیشتر

اضافه بنا

با توجه به اینکه در برخی از ساختمان های تجاری و مسکونی با کمبود فضا مواجه هستیم، نیاز به تغییر و گستـرش فضاهای کاریری به شدت احساس می شود.

با استفاده از ساز ه‌ های ال اس اف (LSF) به دلیل سبک بودن می توانیم این کمبود فضا را جبران کنیم که این تنها یکی از مزیت های استفاده از این سازه ها، برای ساختمان های تجاری و مسکونی است.

سبک وزنی عاملی اثر گذار

با تـوجه به اینکه سـازه های ال اس اف بسیار سبک هستند، استفاده از آنها برای ساختـمان های مسکونی و تجاری بسیار مفید است. چون در کنار عدم تخریب سازه ها ومقاومت آن در برابر زلزله به راحتی می توان از سازه های ال اس اف استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر

مزایا اضافه بنا

با توجه به اینکه برای اضافه بنا نیاز به مقاوم سازی سازه‌های اصلی داریم، می توانیم با استفاده از سازه‌های ال اس اف علاوه بر اینکه مقاوم سازی به حداقل می‌رسد، نیاز به تخریب کامل سقف هم نمی‌باشد.

سرعت

 سرعت ساخت بالا و این سـازه ها سریع بر روی پشت بـام نصب می شوند، مشکلات بنایی سنتی که اغلب موجب بروز مشکل و نارضایتـی ساکنین واحـدهای زیریـن می گردد وجود نـدارد و نیـاز نیست که ساکنین ساختمان را ترک کنند.

در نهایت نمای طبقه اضافه شده با سایر طبقات زیرین کاملا یکسان و یکدست خواهد بود یا می توانید از نماهای دیگری برای آن استفاده کنید.

ساختمان های تجاری و مسکونی تا 5 طبقه

ساختمان و خانه احداث شده با ال اس اف lsf به مصالحی که در ساخت آن بکار رفته بستگی دارد. و سازه و اسکلت بندی اصلی ساختمان بوسیله ال اس اف تکمیل می گردد.

شروع ساخت با ال اس اف

بـرای شـروع ساخت با سازه ال اس اف، ابتدا باید بـازدید از زمیـن برای سـاخت فونداسیون انجام شود. در مرحله بعد، می توان به طراحی نقشه و پلان دقیق از ساختمان و دریـافت تاییـدیه از مراجع مربوطه اشاره کرد.لازم به ذکر است، توجه و اجرای ضوابط و مقررات معماری، طراحی دکـوراسیون و نـوع معـماری داخلی وساختمان، بر اسـاس خواست کـارفرما و در نظر گرفتن دیگر نکات مهم  در سـاخت بنـا حائز اهمیت است . سازه ال اس اف به دلـیل سهـولت و سرعت در ساخت و در بخـش سفت کـاری ساختمان  مقاومت بـالا در برابر زلزله و عایـق بودن و…مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران­ واقع شده است.

فونداسیون در سازه های ال اس اف

فونداسیون مورد نیازدر این سازه به علت وزن کمی که LSF نسبت به  باقی روشهای ساخت دارد، بسیـار سبـک تر می ­باشد و معمولا از فونـداسیـون نـواری زیـر دیـوارها استـفاده می کنـند. ایـن نـوع سـاخت به روش خشک نیز مشـهور است؛ زیرا در این نوع سازه معمولا از مصالح سنتی  و تر (مثل سیـمان، گـچ، آجر و …) استفاده نمی ­شود در نتیجه نیاز به استفاده از آب نمی­باشد.

دیگر مزایای ال اس اف

مقاوم در برابر رطوبت، حریق، ضربه، حشرات و مواد شیمیایی

فاقد آزبست یا هرگونه مواد زیان‌آور

عدم ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی

نصب آسان ایمنی، پایداری، سبکی و دوام قابل توجه اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر

سوله سازی

اگرشما جزو صاحبان کسب و کار هستید و در صدد احداث سوله، برای رونق هرچه بیشتر کارتـان، دست نگه دارید!

ساخت سوله و کارگا با lsf

احـاث و سـاخت سولـه منـاسب، مقاوم، ایمن و مقرون صـرفه قطعا از جمله مواردی است که نزد صاحبان کار، بسیار حائز اهمیت است، در کـنار تمامی این موارد سرعت عمل و ساخت سریـع نیـز از دیگر نکاتی است که می تواند برای افراد امری مهم تلقی گردد.

 

اطلاعات بیشتر

داریوال

درای وال (Drywall) پـانل ساخته شده از گچ است که بین کـاغذهای ضخیم قـرار گرفته است. در ساخت دیوارهـا و سقف های داخلی به عنوان جایگزین روش سنتی توری و گچ استفاده می شود.

تاریخچه درایوال

بـرای هـزاران سال ، از گـچ سـاختـه شده از آهک ، شن و مـاسه ، مـوی حیـوانـات و سـایر مـواد بـرای ایجـاد پوشـش داخلی صاف استفاده می شد. بعداً کشف شد که گچ زودتر از آهک خشـک می شود ، بنابراین گچ به ماده اصلی برای ساخت و ساز تبدیل شد. هرچند که هنوز زمـان زیـادی از معرفی گچ نگذشته بود که ورق هـای گچ تخـته جـایگزیـن گچ کـاری مرطوب سنتـی شدند. ضخـامت دیـوارهـای جداکنـنده درای وال Dry wall بین حـداقل ۷/۵ cm و حداکـثر ضخـامت ۲۵ cm می باشد که ایـن ضخـامت ها با سـازه C100 , C70 , C50 و رانـر متنـاسب استـاد ها قابلـیت اجرایی دارد.
همان ورق تخته سه لا یا تخته خرده چوب استاندارد. ملحفه ها سنگین و شکننده هستند و باید هنگام دست زدن به آنها دقت شود. برش های مستقیم را می توان در تخته گچ به سادگی با به دست آوردن یک لـایه کاغذ بیرونی و برداشتن مقدار اضافی ناخواسته انجام داد.

اطلاعات بیشتر

نقشه برداری_GPS

جی پی اس

جی پی اس در بررسی دقیق موقعیت جغرافیایی بسیار مهم است.این تکنولوژی موجب شده، تمام عملیات نقشه برداری جهت سـاخت انواع سـازه ها، ساختمان ها ، راه و شهرسازی و… با جی پی اس انجام شود.

در واقع زمان نقشه کشی یا نقشه برداری تنهای چیزی که برای این شغل نیاز است اندازه گیری، قطب نما و ابزارهای دیگر آن برای تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی مکان، مساحت زیر بنای ساختمان، زمین کشاورزی و… می باشد که تمامی اینها در جی پی اس قرار داده شده است و همین امر باعث شده است که نقشه برداری با جی پی اس به سهولت انجام شود.

کاربرد جی پی اس

جی پی اس تنها برای  نقشه برداری استفاده نمی شود بلکه از آن در زمینه ردیابی خودرو هم استفاده می شود . اما بد نیست بدانید موارد استفاده از نقشه برداری بسیار گسترده است بعنوان مثال ، نقشه برداری برای جلوگیری از سیل و توفان نیز کاربرد دارد، با نقشه برداری زمین و مساحت مورد نیاز و حتی اراضی و جنگل اقدام به انجام کارهایی میکنند که بتوانند با کاشت درخت یا مواردی این چنینی مانع از وقوع سیل شوند. حتی می توان از نقشه برداری برای تعمیر جاده ها و اتوبان ها استفاده کرد .

شرکت ال اس اف ساز از جمله مجموعه هایی است که در کنار ساخت تمامی بناهای مسکونی ویلایی و شهرک ها و ساختمان های کاربردی کارگاهی ورزشی و سوله ها اقدام به نقشه برداری جی چی اس می کند.

اطلاعات بیشتر

مدیریت پیمان

درباره ی مدیریت پیمان چقدر اطلاعات دارید؟ آیا می‌دانید قرارداد مدیریت پیمان چه مزایا و منافعی برای شما می تواند داشته باشد؟ شرکت ال اس اف ساز شما را با مدیریت پیمان آشنا می‌کند. مدیـریت پیـمان چه نفـعی می‌توانـد بـرای صاحبکار یا مالکان داشته باشد ؟ضرورت داشتن چنین قـرادادی درچیست؟گونه های قرارداد هـای پیمـانکاری و ویژگی های هرکدام از آنها چیست؟

مدیریت پیمان چیست؟

مدیریت پیمـان، قـراردادی است که کـارفرما مدیریت اجـرای یک پروژه را به یک فرد حقیقی و واقـعی یا حقوقی می سپاردکه دارنده سه عامل اصلی کارفرما، پیمانکار و مشاور است. و مسئولیتها بین  سه عاملذکر شده، توزیع می شود.

کـارفرما تامین کننده هزینه و صاحب پروژه است. در قراردادهایی که کـارفرما توانایی پرداخت مخارج پروژه را داشته باشد، قرارداد رئیس پیمان به صرفه تر می باشد.

پیمـانکار مسئول، اجراکننده و سـازنده پروژه است که مسئولیت اجرای بخشی از پروژه یـا تمـام آن را به عهده می‌گیرد. پیمـانکار روش هـای اجـرای پـروژه و چـارت سازمانی و استخدام نیروها را معین و درصدی از هزینه های مورد توافق را اخذ می نماید.

مشاورین

مشاورین نقش عمده ای در‌این قراردادها بر عهده دارند و باعث کاهش ریسک می گردند. مشاوریـن نظـرها و خواسته های کارفرما را به طور نقشه و مطالب اجرایی به مدیر پیمان ارائـه می دهنـد و بررسـی می نمایند که آیـا این خواسته ها می توانند به درستی به اجرا درآیند و ادعـاهای غیر فنی و غیر اصولی را کاهش می دهند و مانع تاخیر غیرمجاز قرارداد می‌شوند. انتخاب مشاور آشنا به مسائل فنی و مهندسی یک نکته قابل توجه می باشد.

اطلاعات بیشتر

طراحی داخلی و دکوراسیون

شرکت ال اس اف ساز با تکیه بر خلاقیت و نیروی داخلی دانش آموخته بر اساس سلیقه مشتریان محترم اقدام به طراحی داخلی بناهای ساخته شده، متناسب با کاربری فضا می پردازد.

این نوع طراحی ها بسته به نوع سازه و کاربری آن اعم از اپارتمان، ویلا، فضای اداری و سازمانی،کارگاه و یا سوله های صنعتی و یا باشگاه های وزرشی متفاوت است.شما در تصاویر موجود در پروژه های ما می توانید آنها را مشاهده کنید.

 

اطلاعات بیشتر