جهان آینده با سازه ال اس اف lsf

سیستم ال اس اف

احداث بنا با سازه ال اس اف LSF به عنوان سازه ای مدرن و پیش ساخته که از پروفیل های استاد و رانر شکیل شده است دارای مزایای بسیاری است که دنیای آینده ساختمان با سازخ ال اس اف lsf پیشرفت قابل توجهی را پیش رو داشته باشد.

نیاز بشر به داشتن تکنولوژیی برای رسیدن به خانه های امن و مدرن که بتوانند با سرعت بیشتری ساخته شوند امروزه بشدت احساس می شود و همین موضوع موجب شده تکنولوژِی های مدرن وارد حوزه صنعت و ساختمان شود.

87ef2d76 1c33 4cca 8003 df7c074d133aجهان آینده با سازه ال اس اف lsf

بدون شک ال اس اف lsf روز به روز ارزش و توجه بیشتری را در بازار ساخت و ساز کسب می کند و این به علت مقاومت بسیار بالا ،ساخت سریع و دیگر مزایای این سازه در مقایسه با روش های دیگر ساخت ابنیه است.

امروزه با توجه به شرایط زیست محیطی ، توجیهات اقتصادی ، شرایط زندگی بشری و اقلیمی ، مسأله انرژِی ، نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه های ساختمانی و بهره برداری از ساختمان ، سیستم سازه ای LSF یکی از مناسب ترین روشهای ساختمان سازی در جهان شناخته می شود .ازین سو فاکتورهای رقابتی این سازه نشان می دهد،ال اس اف با رشد صد در صدی در رتبه نخست روش های ساخت در جهان قرار گرفته است.

جهان آینده با سازه ال اس اف lsf

مزایای سازه ال اس اف:

جهان آینده با سازه ال اس اف lsf

سازه ال اس اف به عنوان یک سازه پیش ساخته مزیت هایی دارد که باعث برتری آن می شود:

صرفه جویی در مصرف مواد و انرژی از جمله مزیت های بسیار مهم ساختمانی است. وزن سبک این سازه از سوی دیگر موجب می شود میزان و حجم کمتری از مواد و متریال برای ساخت مورد نیاز باشد و این یعنی صرفه جویی در تولید مواد ،انرژی و زمان فاکتور وزن سبک در lsf و مصالح آن موجب کاهش انرژی مورد نیاز برای حمل و نقل میشود.

همچنین، به دلیل قابلیتهای این سیستم برای تطبیق با مصالح ، قطعات و روش های عایق بندی ساختمان، تبادل حرارت محیط داخل و بیرونی ساختمان به کمترین حد خود می رسد واین به معنای ذخیره و صرفه جویی هرچه بیشتری انرژی است.

یکی دیگر از مزیت های سازه ال اس اف نسبت به دیگر سازه ها مدت زمان بسیار کوتاه ساخت و احداث است.

در واقع به این دلیل که پروفیل ها در کارخانه تولید می شود برخلاف سایر سازه ها که با توجه به شرایط آب و هوایی ممکن است کار تا مدت زمانی بخوابد، چنین محدودیتی ندارد و هم زمان با مراحلی که کار فونداسیون و کارهای اولیه ساختمان انجام می شود پانل های دیوار در محل پروژه پانالایز می شود و بعد از اتمام مراحل اولیه کار اسکلت بندی ساختمان انجام می شود.

افزایش فضای مفید سازه نسبت به سایر سازه ها یکی دیگر از ویژگی های سازه ال اس اف است. در ساختمانی که با سازه lsf ساخته می شود از آنجا که تمام دیوارها به صورت سازه ای ساخته می شود، ۹ الی ۱۲ درصد فضای مفید بیشتری داریم.

نکته بسیار مهمی که در سازه ال اس اف این است که بعد از تصویب شدن پلان و نقشه معماری و انعقاد قرارداد ورق فولاد خریداری می شود و در نتیجه تورم ناشی از خرید مصالح شامل حال آن نمی شود.

یکی دیگر از مواردی که سازه ال اس اف را مقرون به صرفه تر می کند کوتاه بودن زمان ساخت و در نتیجه بازگشت سرمایه است.

امروزه درکشورهای مختلف دنیا شاهد استفاده روز افزون ازین روش ساختمانی هستیم و طراحان در این عرصه درصدد هستند که بتوانند به کمک تکنولوژی این سیستم ساختمانی را ارتقا دهند.