تفاوت سازه LSF کانادایی (پروفیل خام) و روش نیوزلندی (CAD/CAM) چیست؟

در این مطلب به تفاوت های سازه ال اس اف LSFکانادایی و نیوزلندی می پردازیم.

معایب روش کانادایی

در سازه کانادایی پروفیل ها بصورت استاد و رانر خام تولیدمی شوند. در ال اس اف های روش کانادایی همه برش کاری سوراخکاری و مونتاژ بوسیله فرد و در محیط کارگاه انجام می پذیرد. انجام این عملیات توسط فرد  موجب خطای فردی بسیار می شود.

دومین عیب این روش گونیا نشدن پنل ها و عدم قرارگیری باد بندهای ضربدری در کشش است.

از دیگر معایب روش کانادایی می توان به  برآمدگی پیچ در روی سازه اشاره کرد.وجود این برامدگی ها باعث عدم کیفیت در پوشش های گچی و نما می شود. در روش نیوزلندی (فریم کد) تولید پروفیل ها برشکاری و حتی سوراخکاری محل پیچ در سوله و با دقت CNC انجام می پذیرد و کلیه پنل ها شماره گذاری می‌شود.

بادبندها بصورت کام و زبانه است و تو در تو بصورت هشتی کار می‌شود .

و محل سوراخکاری پیچ جهت استقامت بیشتر بال و همچنین عدم برآمدگی پیچ گود می شود.

می توان گفت با تکنولوژی بالای این روش روش کانادایی دیگر منسوخ شده است و کمتر مورد استقاده قرار میگیرد.

مزایای ال اس اف

ساختار سازه فولادی سبک (LSF) سیستم ساختمانی با وزن کم را مهیا می نماید که  بارهای پایه را نیز به حداقل می رساند.

وقتی صحبت از ساختمان‌های مدولار می‌شود، ساختارهای سبک فولادی (LSF) کاملاً مطابقت دارند. ساخت LSF با ارائه روشی کارآمد و مقرون به صرفه است.سازه ال اس اف می‌تواند به راحتی با سایر سیستم‌های موجود ترکیب شود یا در ساختمان‌های سنتی استفاده شود.

مزیت اساسی ساختار LSF توانایی تولید و پیکربندی آن در خارج از سایت است. به همین دلیل، مرحله بعدی ساخت و ساز می‌تواند خیلی زود آغاز شود، و باعث صرفه‌جویی در منابع در محل و کاهش زمان کلی مونتاژ می‌شود. در ساخت خارج از سایت همچنین به دلیل فرآیندهای کوشا و کنترل شده کارخانه، این سازه با کیفیت برتر ساخته می‌شود.در سازه ال اس اف فقط محصولاتی که استانداردهای بالا را رعایت می کنند مجاز به ترک کارخانه هستند.

سازه LSF نیوزلندی به جهت اینکه اولی دستگاه های وارداتی که این سازه را تولید می کردند از کشور نیوزلند وارد شده بود، با این اسم متداول شد.