ایمنی سازه ال اس اف

یکی از مهم‌ترین  خصوصیات سازه های ال اس اف، ایمنی بسیار بالای آنهاست.

ایمنی سازه های ال اس اف شامل موارد زیر می شود:

وزن سبک

سازه های ال اس اف (LSF) دارای وزن سبکی هستند که‌ منجر به ارتقاء ایمنی دراین سازه ه گردیده است. سازه ال اس اف (LSF) با هدف مقابله با زلزله طراحی و تولیدشده است.

اسکلت فولادی

این سازه ها دارای اسکلت های فولادی محکم و سبک وزنی است که در زمان وارد شدن انرژی های زیاد تنشی یا رانشی مانند زمین لرزه، به خوبی از خود واکنش نشان می دهند.

تقسیم بار سازه

یکی از این عکس العمل ها، تقسیم انرژی در سازه های دور و بر توسط اتصالات پیچ و مهره ای است که در نهایت انرژی را بین اتصالات سازه خنثی می کنند.

استاندارد ال اس اف و کارخانه تولید

این سازه ها بر اساس استانداردهای صنعت ساختمان  ارائه و به صورت کاملاً تخصصی و آنالیز شده در کارخانه تشکیل شده و در محل احداث کارفرما نصب می گردند. در اجرای این بنا ها از تحلیل دقیقی استفاده می‌شود .

با این سیستم سازه ای ایمنی در بنا های ال اس اف (LSF) در سطح جهانی قرار دارد و از تمامی جهات استاندارد ها و نکات ایمنی و استحکام آن رعایت و محاسبه شد‌ه‌است.

استقامت بالا

فرآیند نورد سرد بر روی سازه های ال اس اف (LSF)، منجر به ارتقاء استقامت این سازه ها می شود. سازه های ال اس اف (LSF) در فرآیند نورد سرد، ابتدا گرم و بعد به یکباره عملیات سردسازی آنها انجام می شود.

این روند منجر به ایجاد کربن در بین لایه های عناصر آن ها شده و استقامت فولاد را فراتر می برد. فولادی که نورد سرد می شود، دیگر خاصیت شکنندگی و خم شوندگی خود را از دست می‌دهد. این فرایند سبب به استقامت بیشتر ساختمان در حین زمین لرزه و یا که حریق سوزی می گردد. از این لحاظ ایمنی در سازه های ال اس اف (LSF) به خوبی رعایت شده است.

حتما بخوانید: مزایای ال اس اف

اسکلت قوی

اسکلت سازه های ال اس اف (LSF) با استفاده از فولاد نورد سرد یا سی اف اس (CFS) ساخته شده است. در‌این اسکلت همگی موارد ایمنی شامل به کار بردن خرپا ها، اتصالات مورب و غیره به خوبی استفاده می شود. خرپا ها باعث انتقال انرژی از سطوح افقی به سطوح عمودی می شوند. سطوح عمودی قابلیت پخش بار وارده در کل سطح را دارند. پس انرژی که به سطوح افقی مانند سقف ها وارد می‌شود در دیوارها تقسیم گردیده و خنثی می شود. همچنین اتصالات مورب نیز بار وارده بر روی یک ناحیه از دیوار را به صورت ضربدری به نقاط دیگر دیوار وارد می کنند و در نتیجه انرژی رانشی و تنشی که به دیوار وارد شده است ، در خود دیوار تقسیم شده و خنثی می شود. با این عملیات و استانداردها، ایمنی در سازه های ال اس اف (LSF) به خوبی رعایت شده است.